Silicone Valley

ร‡โ€™do ditรซ dhe pรซr mรซ shumรซ teknologjia nuk po njeh limite,รงโ€™do njรซri prej nesh ka njรซ informacion sa do pak pรซr teknologjin dhe informacionin rreth saj.Sot pothuajse รซshtรซ e pamundur qรซ tรซ indentifikosh njรซ person qรซ nuk ka njรซ celuar Android apo Smartfone,mos tรซ njohi ose mos tรซ ket njohuri rreth google,yahoo,aksesi qรซ ato japin nรซ youtube ,blerjet online nรซ eBay,Amazon, njohjen e Microsoft,etj.Por a iu ka shkuar ndonjรซher nรซ mรซndje se ku ndodhen kรซto kompani qรซ gjenerojnรซ fitime marramรซndรซse? Ka vetรซm njรซ emรซr.Silicone Valley

Silicone Valley รซshtรซ qรซndra Botรซrore e mikroelektronikรซs dhe ka qรซn pรซr 50 vitet e fundit,silicone valley bรซn bashk nรซ njรซ tok tรซ vetme gjigandรซt e teknologjisรซ si:Google,Yahoo,Facebook,Yotube,Amazon,ebay,hp,Apple,Intel,Sun Power,Norton 360,Tesla,Space x,dhe qindra kompani tรซ njohura tรซ cilรซt ne i aksesojmรซ gjatรซ pรซrdorimit tรซ njรซ celuari,Smart,Android..Sot shumรซ kompani me famรซ botรซrore janรซ tรซ instaluara aty nรซ Silicon Valley.Kjo dhe si rezultat e njรซ atmosfere sipรซrmarรซse,histori,ngjarjesh dhe klime tรซ bukur qรซ ka.Ky rajon ekomomik e ka shtrirjen e tij gjeografike nรซ zonรซ e  San Francisko Bay,nรซ Kalifornin Jugore.

Foto,ndรซrtesa e re,Apple

copyright by albusinessmagazine

Annunci